nameless_fear: cred ca e strict din cauza asteptarilor. Cand s-a lansat primul LBP (in 2008), era ceva original si mult asteptat pe platforma PlayStation. Era normal sa primeasca note mari, pt. ca nu prea exista "concurenta". E motivul pentru care a si primit note mari (95/100 pe Metacritic). LBP 2 a venit in 2011 reparand multe din problemele primului joc, insa deja nu mai era originalitate ci continuitate. A primit 91/100 pe Metacritic. La LBP 3, in special pe o consola next-gen, asteptarile au fost mult mai mari. Daca pe PS3 mai acceptai caderi de framerate, probleme de optimizare, pe PS4 se accepta mai greu. La fel, te astepti ca grafica sa fie cu mult peste, dar in afara de rezolutie, e cam acelasi lucru. Chiar daca vine si cu ceva nou, toate minusurile combinate duc la nota pe Metacritic, care dealtfel se apropie si de a mea, de 79/100.

A nu se intelege gresit... nota de 7.8 care a rezultat in review nu e nici pe departe o nota mica. E si motivul pentru care l-am recomandat. Daca in cazul tau nu te intereseaza story-ul si grafica, atunci pentru tine deja e un joc de nota 8.3. Deci foarte bun. So, if you want it, go for it!