Quote Originally Posted by nightprowler View Post
propunere...sa vina fiecare cu cate o idee logica si in legatura cu gamingul pentru sponsor. sincer acum, cum sa gasim sponsor daca nu ne gandim destul la asta?..trebuie sa fie o firma, ceva care sa vrea sa aibe un banner de 3000 euro pe un an(pret muuuult prea mic dupa parerea mea)
Nu, nu exista.

Cu 3000 euro rezolvi un banner de dimensiuni acceptabile intr'o zona populata si iti aduce acel aport de useri/vanzari pe care il cauti. Pentru a fi profitabil trebuie sa ai un specific, respectiv, jocurile de pc, consola, handheld, orice (mai marim aria... publicitatea asta). Buuuun. Din putinele firme axate pe jocuri, de la noi, toate au un... dop in cu... buget. Pica din start optiunea 3000 eu. Singurii dornici de publicitate nesimtita sunt reclamele de tipul celor cu Mazda, etc etc, de sunt pe 99% din forumuri. Da, exact! Alea de care nu scapi nici cu ad remover.

Care e solutia? Ori ne mobilizam si venit cu caaat mai multe planuri de a aduce bani din caaat mai multe parti si cat mai repede ori MonkY vinde tot, catre cei cu Trafic.ro de exemplu (e la moda... au inceput sa cumpere/investeasca extrem de mult in site'urile .ro) dar asta ar insemna un forum plin de Mazda, cafea, tigari, orice se vinde...

Eu personal am o idee dar prefer sa i'o comunic lui MonkY personal...