Salutare,


Am si eu cateva intrebari, ca posibil viitor posesor de XBOX:


1. Mai merita luat 360 Kinect, sau sa merg direct pe XONE? Vad ca deja Forza 5 nu a mai aparut pt 360, spre deosebire de GT6 pt PS3. Nu ma joc foarte foarte mult, as vrea mai mult ceva driving si FPS, dar am nevoie de KINECT pentru sotie (asa am negociat achizitia) . De asemenea, pretul jocurilor nu e o problema majora, imi permit un joc nou, indifferent daca e X360 sau XONE, la 1-2 luni. Pe de alta parte, problema cu XONE e ca nu prea vad sa aiba jocuri (gen SPORT si fitness) pentru KINECT, cred ca l-au lasat in stand-by.


2. Am cont MSFT pe RO. Am intrat pe el sa vad ce si cum, am vazut ca se pot cumpara cateva jocuri, deci e ok, mai imi iau si din magazine. Ce nu am reusit sa gasesc e modalitatea de a cumpara acces la LIVE GOLD. Astea nu merg direct cu card de pe xbox RO, doar cumparate din Altex sau online? Daca am cont de .ro pot da redeem code la codurile din Altex de exemplu, care au pe ele ori UK, ori HU? Pot de asemenea sa imi iau coduri si din Ungaria? Intreb pentru ca stau aproape de granita.


3. Ma afecteaza cu ceva contul .ro?


4. Nu prea mai gasesc pe la noi 360 + Kinect mai mare de 4GB. Nici KINECT pt 360, ma gandeam sa le iau separate in cel mai rau caz. Idei? Ma intereseaza nou sau putin folosit, dar cu garantie valabila in RO.


Merci frumos de intelegerea unui noob si de raspunsuri