Quote Originally Posted by MonkY View Post
Of of... imi pare rau sa aud asta giovanardi. Chiar ma uitam la TV si spuneau ca vreo 20 de masini au patit asta doar azi...
Noi am fost la ADP Sector 6 - nu stiu daca difera modul de lucru intre sectoare. Sunt ceva conditii ca sa te poti incadra (trebuie sa fie pe loc de parcare platit... trebuie sa aiba buget pt. despagubiri)... Din pacate, conditia principala este sa cunosti pe cineva pe-acolo, altfel va fi complicat, va dura mult (tipic romanesc, nu?).
Mda, ma asteptam sa fie pe sector 6, am citit pe net ca sunt singurii care au un contract cu o firma de asigurari pentru cazuri ca acestea... Masina e proprietate personala, era parcata pe locul inchiriat de la ADP de mine, pentru pomii care au cazut s-au facut sesizari de catre administratorul de bloc si nu s-a intamplat nimic. Din fericire am scapat mai "ieftin": luneta sparta, stalp dreapta spate infundat si haion putin infundat. Am fost si la ADP sector 2 si mi-au zis ca singura solutie este sa-i dau in judecata, am vb si cu avocatul, am fost si la accidente usoare sa-mi dea adeverinta aia pentru repararatie, mai trebuie sa ma duc si la sectia de politie de care apartin sa-mi dea un proces verbal pentru distrugeri. sa-mi repar masina si sa-i dau in judecata...O sa mai revin cu informatii in cazul in care mai rezolv ceva...banuiesc ca sunt si o sa mai fie cativa in situatia mea...
Stima!