2014 s-a salvat prin jocurile celor de la Telltale, si chestiilor mici gen Child of Light sau Valiant Hearts, dar in rest a fost un c*cat absolut. Porcarii de jocuri cancerigene precum Watch Dogs care nu numai ca sunt incredibil de lipsite de imaginatie si inovatie, dar mai sunt si facute prost, lansari facute in sictir a la Assassin's Creed si Driveclub si grindfest-uri precum Destiny unde jucatorii sunt bataia de joc a developerilor. De Shadow of Mordor nu mai zic, nu inteleg de ce il lauda toata lumea, nu m-a impresionat absolut deloc, ba chiar sunt de parere ca mecanicile de joc il trag incredibil de mult in jos.

Dragon Age cred ca a fost singurul joc triple A care m-a impresionat placut, dar asta cred ca din cauza ca celelalte jocuri au fost niste imputiciuni. Far Cry 4 ce s-a mai apropiat cat de cat, dar e si ala plin de mecanici tampite si fara prea multe chestii noi, un FC3 la munte.

In concluzie, tot ce-a fost AAA a fost sub asteptari cu mult. Astept 2015-le cu The Order, The Witcher 3, No Man's Sky si Project CARS ca sa-mi mai stearga un pic noroiul de pe retine (sper).

---------- Post added 04-01-2015 at 01:17 ----------

PS: Cine a dat note mari, cred ca s-a jucat doar pe Wii U