Single post: Noile TV-uri Sony Bravia 4K sunt al naibii de subtiri!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noile TV-uri Sony Bravia 4K sunt al naibii de subtiri!

    Mi-as cere scuze pentru termenul de masura extrem de tehnic "al naibii", insa chiar nu imi vine in minte ce altceva sa folosesc pentru cei 4.7mm grosime. Vorbim aici de dimensiunea noilor panouri LED din seria Sony Bravia 4K, serie ce este prezentata astazi la CES 2015. Nu avem foarte multe detalii (de-abia a inceput nebunia in Las Vegas), insa stim ca seria de top (XBR 900C 4K) se va prezenta in diagonale de 55", 65" si 75". Avem totodata si ultima generatie de procesoare de imagine (X1 4K), Triluminos Display... si ceva ce va place cu siguranta gamerilor si fanilor Android: PlayStation Now si Android TV integrat.

    Inca odata, ganditi-va la un smartphone cu o astfel de grosime (4.7mm)... si imaginati-va toata nebunia dusa la extrem (75")! Probabil mi-ar fi frica sa instalez asa ceva. Dar cred ca nu-i bai, la ce pret va avea, cu siguranta o sa includa instalare dedicata (vezi preturile anterioare la Sony 4K). :evil:

    Singurul lucru de care imi pare rau este ca Sony a renuntat la ideea de OLED... dar ma consolez cu gandul ca nu au venit si ei cu aberatii gen TV-uri curbate sau care se pot indoi... :D

    Stay tuned! Cu siguranta vom avea ce vedea la CES-ul de anul acesta!
    Attached Images Attached Images sony_bravia_2015.jpg