De la "fail-ul" cu XBOX ONE la prezentare , de 1 an incoace , Microsoft incearca sa isi spele toate greseliile facute in trecut , dupa ce ca consola a inceput sa se vanda foarte bine au mai adus si "features" noi. Mi se pare foarte ok modul adus cu Win10 dar parerea mea e ca nu trebuie sa aduca toate francizele pe PC , nu mai vad exclusivitati totusi si asta ma doare cand vad la o consola (fara exclusivitati).Modul cross-play mi se pare foarte bun pentru majoritatea jocurile care se pot juca co-op si cred ca sunt sigur ca pe viitor o sa fie meciuri din FIFA 16(cand o sa apara) sau noul CoD va avea optiunea de cross-play cu PC-ul dar sa fie optionala , deoarece la multi nu le convine.Mie mi-ar placea sa ma joc pe ONE CoD si sa ma bat cu cei de pe PC iti da o alta senzatie dar asta doar daca vrei. E doar o opinie si as mai vrea sa vad de la streaming pe tablete de exemplu cand plec intr-o vacanta sa iau controller-ul cu mine ma conectez pe tableta in streaming la ONE de acasa si play dar asta e doar ce as vrea eu si cred ca e foarte posibil , nu e greu sa iei un controller cu tine.