Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
In schimb cei care o sa cumpere jocuri de la Ubisoft chiar isi merita soarta fiindca din 2007-2008 acest studio nu a scos nimic original. Nici nu cred ca e capabil, doar seriale fara numar si fara imaginatie cu tone de DLC-uri care ori trebuiau sa fie implementate in joc, ori sunt fara rost, doar de dragul de a exista.
Sunt complet de acord cu mentalitatea ta, dar sunt nevoit sa te contrazic aici.

In 2014, Ubisoft a avut niste jocuri nu numai originale, dar unele au fost pur si simplu capodopere (Valiant Hearts si Child of Light). Daca mergem pe principiul tau, orice side scroller este copie Mario si orice ar face, nu aduce nimic "original".

Dar trebuie sa iei in considerare pana si faptul ca Watch Dogs a fost un joc original si care a atras extrem de multa lume. Ca realizarea a lasat de dorit, e o chestie gusturi (parerea mea e ca este un joc de nota 7, ce putea avea 8 lejer daca bagau posibilitatea de a trage din masina, dar asta e alt subiect) si la fel au riscat si cu The Crew. Lasand laoparte faptul ca este un asa zis MMO (desi mie nu mi se pare), normal, nu este si original, ca am mai avut nefeseuri pana acum si tone de alte jocuri cu masini, dar ce au incercat ei sa realizeze (si iar, nu le-a iesit prea bine) este de laudat. Gandeste-te numai la harta aia absolut imensa si detaliata (chiar daca orasele par parasite iar iarba nu este la fel de detaliata ca in Forza Horizon 2 sau Far Cry 4), au multe masini cu posibilitati de customizare si overall este un joc fun.

Si ma repet cand spun asta, dar chiar pot spune ca sunt singurul studio care in 2014 a adus lucruri noi.

In rest, ce am avut original in 2014 (nu sequel/prequel) ? Titanfall, The Evil Within, Heartstone, The Vanishing of Ethan Carter, South Park: The Stick of Truth, This War of Mine, Middle Earth: Shadow of Mordor, Alien Isolation, Destiny (un alt super fail dupa parerea mea si a multora) si cam atat, din cate-mi amintesc.