Quote Originally Posted by Tempest View Post
A reusit cineva sa cumpere cu card de la BT ?

Ma exaspereaza Sony si sistemul lor cretin de verificare a cardurilor. Am incercat cu VisaElectron, Mastercard (+ VisaElectronul sotiei ) si nu imi merge. Am pus adresa , nume etc corect si tot timpul imi zice ca datele nu is corecte cand vreau sa cumpar ceva. In orice alta parte mi-au mers cardurile pt cumparaturi online (steam, mmorpgs, online shopping etc).

O sa apara cumva PSN RO cards prin magazine ?
E a treia oara cand scriu asta, lucrul asta s-a tot discutat pe forum, cititi cu atentie. Problema e legata de codul de securitate CVV2, acela format din ultimele trei cifre de pe spatele cardului. Cand se incearca plata cu cardul pe playstation store tranzactia apare ca nefiind insotita de transmiterea si verificarea codului CVV2 si plata este stopata, fiind considerata cu grad de risc ridicat de catre banca. Solutia e sa sa ceri la banca un formular pentru modificarea limitelor de tranzactionare pe internet pentru tranzactii fara CVV2, limita standard fiind zero RON, si sa alegi ce suma de bani doresti sa aloci pe zi si data pana cand sa fie active aceste limite( putandu-se alege si definitiv) pentru acest tip de tranzactii online sau sa modifici aceasta limita online prin intermediul aplicatiei bt 24 internet banking.