NU am crezut niciodata ca ca o sa ajung sa postez si aici...dar uite ca se intampla. Momentan nu o sa-i dau numele aici dar hai sa incepem cu inceputul.
Cercetand forumul am gasit respectivul user pe aria de bazar spunand ca faciliteaza achizitia unor editii mai speciale pentru anumite jocuri. L-am contactat, ne-am pus de acord cu pretul si pana aici toate au fost bune si frumoase. Mi-a cerut o parte din bani prin transfer bancar, lucru care mi se pare destul de normal dat fiind faptul ca el probabil le achizitioneaza din alta parte. Imediat cum a cerut banii, eu ca si om de cuvant, am mers, cu eforturi destul de mari, la banca sa depun banii. Acum incepe indoiala mea deoarce de fiecare data cand il contactam nu avea niciun raspuns...nici ca vine...nici ca nu vine. Dupa 2-3 saptamanii mi-a zis ca i-au pierdut cei de la posta coletul drept urmare trebuie sa mai asteptam. Am zis ok....mai asteptam! L-am contactat iar dupa o perioada de timp....si mi-a spus ca urmeaza sa aduca cineva coletul in tara spre sfarsitul saptamanii. Iar astept. Il contactez la sfarsitul saptamanii....nu raspunde...nu are credit....nu are baterie la telefon...si imi spune ca nu stie nimic de colet.
Acum...stau si ma gandesc...si parca mi-as vrea banii inapoi. Raspunsul lui a fost destul de ciudat...a zis ca poate sa imi dea banii abia in martie
Deci...voi cum procedati in situatia de fata?