Eu nu stiu cum puteti voi sa va jucati in rezolutia aceea... de 240 pixeli pe inaltime. Da, inteleg lucrul acesta pt. retro stuff... chiar si arcades, dar pentru o consola lansata in 2015 mi se pare innaceptabil. Cum Dzeu sa vii sa faci "hardware upgrade" si sa ramai in aceeasi rezolutie pe care o au smartphone-urile care se dau moka la abonamente? Si sa mai si vinzi asta cu preturi de peste 1000 RON (cu un joc inclus)...

Multi vor spune ca e pentru a pastra compatibilitatea cu titlurile DS... dar eu spun ca puteau bine merci sa faca upscale (asa cum face si PSV-ul). Nu cred ca ar exista cineva care sa spuna nu jocurilor 3DS cu o rezolutie mai buna.

Vroiam sa-mi iau un 3DS XL... am incercat pe consola unui amic, si aveam impresia ca ma joc pe cel mai prost smartphone ever. Si dupa ce am vazut si pretul la New 3DS XL, m-am lasat pagubas. Pacat, pentru ca jocurile sunt (cel putin unele) bestiale! Poate cine stie, in 2-3 ani afla si Nintendo ca altii deja ruleaza in QHD pe ecrane cu diagonala chiar mai mica... Nu zic ca ar trebui sa treaca la asa ceva, dar macar un 720p ar fi ideal.