Eu nu inteleg de ce te agiti tu Monky -- nu-ti place nu o cumpara e atat de simplu. Lasa ca-mi mai cumpar eu 20 bucati sa creasca statisticile la 100 milioane ca sa intelegi cat de puerila e comparatia ta faptul ca tu ai avut 7 Xboxuri 360 nu inseamna ca sunt doar vreo doar 12 milioane de utilizatori ai consolei (daca ai avut 8 scadem la 10.5 mil utilizatori)

Consolele Nintendo si mai ales consolele portabile Nintendo sunt niste bijuterii datorita softwareului in nici un caz nu au excelat niciodata pe partea hardware (si ma refer aici NICIODATA ! incepand cu Gameboy care era mult mai slab comparativ cu concurenta, culmea partea de grafica si ecran - insa excela la software si batery life)

NDS <<<<< PSP din punct de vedere hardware
NDS >>>>> PSP din punct de vedere comercial

3DS <<<<< PS Vita din punct de vedere hardware
3ds >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> PS Vita din punct de vedere comercial

new 3DS / 2DS si orice alt model va scoate Nintendo - este si va fi un success din simplul motiv ... software

Eu ti-am mai zis tie de 1000 ori Monky ca nu conteaza grafica si detaliile decat pana la un punct, cand reusesti sa depasesti acea bariera (psihologica) a "graficii" te vei putea bucura cu adevarat de jocuri

Vad ca acum pe PC apar extrem de multe jocuri care nu mai au "grafica" si lumea nu mai plange atat - motivul este aceelasi - ieftin si bun ...

Jocurile AAA au devenit blamate si jupuite inainte sa se nasca (vezi exemplu recent cu "the order" sau lansate in bataie de joc "assassin's creed unity" ) si totusi ma uit la Nintendo ... exista CALITATE sau ma rog control al calitatii (cel putin pe ds/3ds) unde nu vezi patchuri si probabil nu ai sa vezi patchuri niciodata (spre deosebire de PS Vita).

PS: cred ca l-am mai pus insa sa re-iteram



Pentru lenesi:

The results were:
-3hr 45mins PSP
-3hrs 55mins 3DS
-4hrs 02mins DSi
-4hrs 30mins DS Lite (Silver)
-4hrs 32mins 3DS XL
-4hrs 38mins DS Lite (Yellow)
-4hrs 50mins GBA SP (AGS-101 Bright Screen)
-5hrs 30mins Gameboy Micro
-5hrs 45mins DSi XL
-6hrs 01mins DS
-8hrs 02mins GBA SP (Black1)
-8hrs 05mins GBA SP (Black2)
-9hrs 11mins 3DS (Nyco Pack)
-11hrs 56mins GBA SP (Silver)
-13hrs 50mins 3DS (Mugen Pack)
-15hrs 30mins Gameboy (Interference from child)
-29hrs 32mins GBA
-35hrs 45mins Gameboy Colour