Quote Originally Posted by rodarkone View Post
Eu nu inteleg de ce te agiti tu Monky -- nu-ti place nu o cumpara e atat de simplu.
Nu ma agit, doar eram prin zona si ma minunam si eu cu ce mai face Nintendo bani. Am fost azi la MG special sa testez si eu un nou 3DS XL... si nu aveau niciunul sa-mi arate. Nici macar un 3DS... so i said pass.
Quote Originally Posted by rodarkone View Post
Lasa ca-mi mai cumpar eu 20 bucati sa creasca statisticile la 100 milioane
Cumpara tati, daca-ti permiti si iti plac, poti sa cumperi si 100. Nu lasa pe nimeni sa-ti spuna ce sa-ti iei si ce nu!

---------- Post added 03-03-2015 at 00:35 ----------

Ah, vad ca ai mai scris/editat dupa... Well, ma bucur ca imi dai dreptate. Nintendo a stat foarte bine la software, dar la hardware au ramas in urma. Eu fix de asta ma "plangeam".... de hardware. De exp. cu Wii U au pierdut din cauza asta, cu toate ca majoritatea jocurilor arata impecabil. Probabil si la Noul 3DS XL ma vor pierde (din nou) pt. ca n-au adus suficient upgrade hardware - sa fiu sincer eu nu inteleg unde draci mai gaseste Nintendo un fabricant de panouri LCD cu rezolutie atat de mica (oare cine le-o face, stie cineva?)... Nu-i bai, ca nu moare Nintendo fara mine. Doar imi spuneam parerea, atata tot.

Cat despre bariera psihologica cu grafica de care vorbesti... well, am trecut si eu prin asa ceva man. Inca mai joc arcade-uri, ma joc pe MAME una alta... mai retraiesc unele jocuri vechi. Insa aici vorbim de jocuri lansate in 2014-2015... Inainte se plangeau developerii ca nu au suficienta putere de calcul si de aceea jocurile erau taiate. Acum cand tai jocurile nu mai ai nicio scuza. Ce sa zic, ma bucur ca voua va plac jocurile in aceeasi rezolutie cu anii 90 (cred ca si atunci era mai mare de 480 x 240)... eu insa cred ca am cam imbatranit si vreau sa imi clatesc ochii, nu sa incerc sa disting daca pe ecran se misca mana personajului sau poate e piciorul.... sau poate e sabia?

Insa nu spun niciodata... niciodata. Prin urmare, inca astept sa gasesc pe undeva un New 3DS XL, si sa joc ceva. Poate are cineva pe-aici asa ceva imprumut. Platesc chirie, fac cinste, alea alea...