alex2_ar: Ca sa fiu un pic rautacios... ia vezi, arata mai bine GTA V pe PC decat pe console? Da... stiu... va veni si pe PC. Insa pana atunci altii deja se vor plictisi de el. Probabil la Witcher 3 va fi nebunie in curand, cu zeci de mii de comparatii intre console si PC. Oricum, nu cred ca este nimeni aici care sa nu inteleaga ca daca vrea sa-si faca o racheta, aceea se va numi PC. O consola are dezavantajul acesta - insa totodata e un mare dezavantaj pentru ca TOTI se joaca acelasi JOC. La acelasi framerate, aceeasi rezolutie (daca nu vorbim de TV-uri/monitoare low res, desigur)... fara diferenta de drivere, de calitate si alte alea. Pe cand pe PC, rar vei gasi 2 PC-uri care sa scoata fix acelasi lucru - ceea ce aduce avantaje si dezantaje, in special in multiplayer. Tin minte la Eve... eu ma jucam pe 2 monitoare in rezolutii imense (2560x1600). Pai unul saracul care se juca pe un monitor in 1280 x 720 (sa zicem)... pierdea toata frumusetea jocului.

Eu zic ca marele avantaj al PC-ului este ca poti sa te joci cu mod-uri (daca ai timp si chef de asa ceva). Am vazut cateva mod-uri de-a lungul timpului care faceau jocurile pe care se bazau sa fie niste mici copiii... daca nu ma insel, cred ca GTA IV a avut cele mai multe mod-uri. Iar in unele arata incredibil. Multi dintre noi insa vrem sa jucam jocul "as it was ment to be". Il terminam si trecem mai departe... Viata e scurta!