Pai nu cred ca esti neaparat off-topic. Eu am inteles ideea topicului, iar ea nu e sa facem PC-ul cu ou si otet, dar ma enervez cand dau de probleme de genul. Am totul original, de la Windows pana la toate jocurile instalate, dar cand un joc e lansat (GTA 4) nu functioneaza fara schimbari in registrii si nu merge multiplayerul fara alte nebunii de aplicatii, eu consider ca e o problema. De ce nu pun si astia pe Steam la pagina jocului, imediat dupa specificatii, toate nebuniile de aplicatii de care ai nevoie si un asterix unde sa scrie ca jocul desi cumparat, nu va functiona. Asa e cinstit, nu?

Ce ziceau baietii de grafica pe PC e de la sine inteles. De mod-uri la fel. Ala e PC gamingul pentru mine, impreuna cu jocurile de strategie si putinele exclusivitati existente. Aseara am jucat Witcher 1 pe PC si e de vis. Desi are 8 ani e in continuare unul din jocurile mele preferate. Din pacate pe console nu exista, iar cum CD Projekt sunt baieti seriosi, sunt slabe sanse sa vedem ceva HD Remaster pe console. Aia ar fi insa un HD Remaster la care as face precomanda.

Anyway, pentru ca e vorba de un joc pe PC am vazut ca sunt multe moduri de imbunatatire a calitatii grafice si cred ca ma voi incumeta sa instalez si eu unul astazi. Daca imi buseste jocul nu voi mai comenta, e ceva instalat de mine.