Ma oftica rau refresh-ul la toata gama de Macbooks. Ma oftica grav!

In rest, e dementiala jucaria aia de 12". 900g si mai mult de 1440p e ceva de vis. Sa nu mai vorbesc de grosimea ridicola. Pretul e si el foarte ok si ma gandesc serios sa iau unul.

Am sarit peste stirea cu Apple Tv, bine ca ai precizat-o Monky, de ceva timp vroiam sa iau unul dar ma gandeam ca apare un refresh, acum e clar ca cel putin un an nu vine si mai e si redus acum. Fain refresh, mai putin ala de la laptopuri care ma oftica destul de mult.

Ceasul a fost urat cand l-au anuntat, acum la 349€ pentru cel mai amarat dintre ele e si mai urat. Eu am cumparat mereu ceasurile pentru felul in care arata, doar e accesoriu vestimentar. Ca purtator de ceasuri consider marea majoritate a smartwatchurilor ca fiind urate, cu putine exceptii. Apple Watch chiar mi se pare un model foarte nereusit din punctul asta de vedere, iar designul consider ca primeaza la un ceas. Cand iei un ceas ca si mine, intai ca accesoriu vestimentar si abia apoi ca gadget, nu te uiti la experimentul asta nereusit facut de Apple.

In fine, sunt cam ofticat de refreshul la Macbooks, dar asta este.