Foarte bine scris, felicitari

Ce pot sa zic. Cea mai tare chestie mi se pare ResearchKit. PUNCT. Mai ales ca eu lucrez intr-o companie care se ocupa de studii farmaceutice, pot spune ca este ceva cu adevarat revolutionar.

Noul Macbook este o realizare tehnologica absolut geniala dpdv al designe-ului, este foarte portabil, force touch-ului nu-i vad utilitatea, iar ca un device pentru internet, muzica, filme, programare, este foarte misto (but then again, la fel este si un chromebook), dar in rest, chiar nu ai ce face cu el. Iar renuntarea la apple logo iluminat, mi se pare un pas inapoi (normal, e prea subtire ca sa mai poata sa-l bage, dar totusi) si e pacat ca nu le mai poti recunoaste si intr-un mediu slab luminat (are farmecul lui).
Prietena mea era topita cand l-au prezentat, pana s-a ajuns la faza cu porturile. Acum nu o mai intereseaza si mi se pare normal. E foarte aiurea sa stai cu adaptor dupa tine, ca sa ai cum sa-l alimentezi si sa pui si un USB (daca ai nevoie, eventual un stick de net, daca nu ai wi-fi).

Despre ceas...am scris in thread-ul dedicat, deci nu mai are rost.