E o bijuterie si Pixel ala, orice vreti sa ziceti. Daca rula Windows si avea minim 256gb il luam fara sa clipesc, e mai frumos decat seria Macbook Air/Pro.

Imi place sa vad nebunii de genul asta, indiferent de la cine. Ce a facut Apple e in sfarsit o inovatie pe care o asteptam de mult timp. Probabil prima generatie o sa se vanda mai greu, dar ma astept ca generatia a doua sa fie exact ce trebuie, avand mai multe USB-C si alte nebunii care lipsesc acum. Nu cred ca poti comenta ceva fata de Macbook, pe bune acum. Nu e pentru oricine, e clar, dar ca si realizare e ceva incredibil. Degeaba zicea Monky de comparatia cu Surface 3. Ala e mai usor, dar nu are tastatura cum trebuie, touchscreen la un laptop mi se pare o inutilitate si OSX ruleaza impecabil pe specificatiile noului Macbook. Procesorul e asemanator cu ce e in entry level pe Air, 8GB RAM si HD 5300 sunt indeajuns pentru orice. Nu veniti cu povesti despre gaming sau cine stie ce editare foto/video, nu ala e publicul tinta al laptopului.

Eu as fi luat unul daca avea 2 porturi de USB-C. Atat mi-ar fi lipsit mie si il luam fara sa ma gandesc. Si de fapt, de ce sa mint, inca ma gandesc serios sa iau unul. Pe Space Grey arata de ma doare inima.