Din partea mea si OEE merita sa fie in lista. Dar asta inseamna sa scrie review-uri ... de Xbox One

PS: am o idee alternativa, aceasta chestie sa fie/devina gen Caritas. Se inscriu 50 - 100 de persoane (in functie de suma stabilita) care vor contribui cu 15-30 de lei. La adunarea acelei sume se va face tragere prin Random.org iar o persoana va castiga. Userii care doresc sa NU castige pot dona locul la tragerea finala unui user care nu are consola respectiva. Spre exemplu eu asa as face, inca de la inceputul listei si banuiesc ca nu sunt singurul.

La tragerea castigatorului banuiesc ca in acest fel vor fi multi implicati care nu au consola respectiva dar vor fi nominalizati sa castige faca sa contribuie cu bani (decat daca doresc asta in mod expres). Iar anumiti useri care nu doresc sa cedeze locul la tragere au sansa pentru contributia lor sa castige totusi o consola.

In acest fel se poate impaca si capra si varza. Adica pot fi atrasi sa contribuie multi oameni cu o suma simbolica, dar si cei care nu au consola respectiva sa castige (spre exemplu daca din 100 de oameni care contribuie 50 aleg sa doneze premiul sansa de a ajuta un gamer sa faca trecerea la next-gen e foarte mare).

Sunt doar idei, tratatile ca atare!