Mda, am vazut si eu faza cu ambulanta papuc in care stateau batraneii ca niste saci cu cartofi...m-am gandit si eu la acelasi lucru...ca e trist, si ca in unele situatii chiar prind bine oameni ca si Alex Bobes (initiatorul taxi gratis). Intr-adevar, are niste costuri mari omul, si cred ca cel mai mare sacrificiu este timpul investit de el.

Am inteles ca au mai fost si oameni nesimtiti care au apelat in scopuri de "du-ma pana la magazin" sau chestii asemanatoare, dar bine-nteles acestea nu le onoreaza, se mai enerveaza probabil si el, si merge mai departe.

Ce m-a mai pus pe mine pe ganduri...este ca nu mi s-a intamplat niciodata (bine, de cateva ori in studentie, cand dupa o iesire in oras am ramas fara bani la mine dar, acolo a fost din proprie vina/prostie, nu din lipsa de bani) sa nu am bani la mine, cat macar de un taxi sau sa mi se para sa merg cu taxiul un lux...si totusi, daca stau sa ma gandesc, sunt oameni in aceasta situatie, ca si cei mentionati mai sus, care s-au inghesuit in ambulanta.