Quote Originally Posted by Bautor de cafea View Post
Si la Tassimmo depinzi de un singur producator si anume Jacobs, care pe mine nu ma coafeaza .
Aici gresesti din pacate. Nu exista niciun alt aparat cu capsule in lume care sa aiba o selectie mai mare de producatori de cafea, ceai, ciocolata si altele... decat Bosch cu Tassimo. Faptul ca ai vazut doar Jacobs e strict problema ta (iti enumerez rapid pe langa Jacobs si Gevalia, King of Joe, Maxwell House, Yuban, Nabob, Tim Hortons, Maxwell House Café Collection, Carte Noire, Café Hag, Kenco, Milka, Suchard, Cadbury, Costa, Oreo, Cote D'Or, Maestro Lorenzo, etc.). Daca te uitai cu 2 pagini in urma, vedeai ca am pus acolo vreo 60 de tipuri de capsule (din ce am selectat eu). La un moment dat erau peste 100, si apar tot timpul altele noi - plus ca depinde foarte mult de regiune (de exp. in US gasesti alte sortimente, fata de DE). Oricum, nimeni altcineva nu mai are capsule Starbucks sau Oreo, so they lose (asa imi spun fetele).
Quote Originally Posted by Bautor de cafea View Post
Credeam ca aici ne impartasim pareri nu ca suntem luati peste picior...
Nu e nimeni luat peste picior... dar pe cineva cu nick-ul "Bautor de cafea", care mai este si "domnisoara"... e mai complicat sa iei in serios. Insa, voi incerca. Promit!
Quote Originally Posted by Bautor de cafea View Post
o sa imi schimb numele daca reusesc
Nu o sa poti singura. Dar daca pui o vorba buna la admin, vedem ce se poate face...
Quote Originally Posted by Bautor de cafea View Post
Daca e sa o luam calitate-pret, beti Nesspresso, sunt cei mai tari
Sunt ok si Nesspresso, dar sunt departe fata de Lavazza... si sub nicio forma cu o varietate asa mare ca la Tassimo.