Stiu cat inseamna acel 50mm pe APSC, am la Canon si e perfect. Stiu ca daca vreau true 50mm pe APSC sa merg pe ceva gen 35mm, dar m-am obisnuit de la Canon cu el and I'm sticking with it. Cu portul de microfon pot folosi un adaptor USB->audio jack, care, lucky me, e acelasi pe care il am la GoPro. Asta am aflat abia aseara, dar astazi din nou merg sa ma uit la ele si voi incerca adaptorul pentru microfon. Daca functioneaza, deja nu mai am stres pe partea de audio.

Iar ce zici tu cu schimbarea setarilor dupa ce dai record stii si tu ca nu e asa. Daca tin bine minte ai 7D, iar la ala sigur poti face astea. La fel si la amaratul meu de 600D unde am rotita pentru f stop si tinand apasat butonul de ISO folosesc aceasi rotita pentru a modifica ISO. La A6000 poti schimba astea in timp ce filmezi, deja am incercat asta. Ce-i drept am incercat doar f stop sa schimb, de ISO am uitat, dar sigur pot face si asta.

Eu am fost cu card SD in magazin, am filmat si facut poze cu toate, iar acasa am putut sa vad diferentele cand le-am pus pe ecran mare. In lumina buna RX100 M3 e foarte ok, dar senzorul e prea mic sa ai bokeh serios, sau cel putin nu la nivelul dorit de mine. Azi merg iar cu cardul sa incerc si altele.

Ideea e ca A6000 cu 3 obiective ma duce pe la 1300EUR, acelasi pret cu A7 cu kit lens. Iar la A7 vorbesc de prima generatie, nu a doua.