"PC master race" - in special acuma cu lansarea DOA 5 pe PC, dupa cum stiti in cazul meu folosesc mai mult PC-ul pentru gaming, dar o fac pur si simplu ca pentru mine este mai comod si mai accesibil (a nu se intelege gresit nu zic ca este mai comod pc-ul decat consola pur si simplu este o preferinta de a mea), ma intereseaza sa ma joc si sa ma bucur de jocurile mele la fel ca restul persoanelor de pe aici, nu sa stau sa numar pixelii... de aceea in ciuda faptului ca detin un pc (care din punctul meu de vedere este "consola mea" ) am preferat CG si nu un forum PC gaming, pentru ca aici discutam despre jocuri fie ele bune sau rele si se apreciaza continutul lor nu doar pixelii.

Acuma sa ne intoarcem la DOA 5 LR, nu este cel mai stralucit port, are lipsurile lui dar totusi este un port solid, si ce face, face bine, este stabil, arata bine, si merge excelent, in schimb tot ce aud intr-una este de blestematul soft engine si de ce nu a fost inclus pe PC, nu mai intereseaza pe nimeni gameplay-ul, faptul ca din punct de vedere grafic se potriveste cu directia artistica a jocului, soundtrack-ul bestial, caracterele, stagiile superbe, pe scurt nu mai conteaza continutul doar acel soft engine, jocul este catalogat de unii ca esec pentru cateva efecte amarate, asta ma enerveaza....