razvan nu prea inteleg de ce te iei de oameni. am incercat sa iti spun frumos sa te duci sa schimbi consola daca ai probleme cu ea la fel cum a zis si Dant3. problemele care se pot rezolva aici nu cred ca tin de a ne baga nasul in OS. inteleg ca tu ai asteptari de genul orice problema trebuie rezolvata si asa ar trebui sa fie dar parerea mea este ca daca intampini astfel de chestii la o consola noua nu ar trebui sa iti bati capul cu asa ceva sau intra pe site uri tehnice.
eu personal acum 4-5 ani cand mi-am luat un PS3 la un moment dat am facut un upgrade se firmware si consola nu mi-a mai recunoscut maneta. consola a fost noua cu garantie. problema a fost recunoscuta de sony ca anumite serii de la manetele respective au avut probleme printre care si maneta mea. am mers la magazin si mi-a schimbat maneta desi era un magazin mic ( nu am luat-o de la altex sau MG ci de la un magazin mic de pe net ).
nu iti zic in nume de rau asta dar daca vrei pareri tehnice legate de problema asta nu stiu daca ar stii cineva de aici sa iti zica de ce iti arare tie codul X sau Y si ce ar trebui sa faci.