Ok, fara a fi rautacios, unele intrebari mi se pare hazlii, no offence. Eu m-am lamurit singur si foarte simplu cu niste google si youtube. Si ca sa revenim la subiect:
1. "Domurile" alea, presupun ca te referi la skill-urile care le are clasa Titan si anume subclasa Defender. Este vorba de bubles (mai exact Wards of Dawn), skill care il au numai Titanii cu subclasa Defender. Acest buble este de doua feluri si anume iti da tie si coechipierilor, ori armura, ori weapon damage.
2. Da, sunt raid-uri la care anumite arme sunt mai bune decat la un PVP/PVE sau chiar alt raid. La fel si armuri, eu unul folosesc gauntlets Dont Touch Me pe Hunter doar in anumite faze.
3.Aici mi s-a parut amuzant...daca scrie weekly heoic strike sau weekly nightfall strike....le poti face o singura data pe saptamana(regula aplicabila si pentru raid-uri normal si hard sau chest-uri). Reset-ul jocului se face in fiecare marti. Deci o sa mai poti face marti la ora 12pm - https://www.bungie.net/en/Help/Article/12208

Sunt multe de explicat si este mult de scris, daca nu ai chef sau timp sa cauti...poti sa ma adaugi la friends si cand ma prinzi in joc iti explic ce stiu eu, in timp ce facem un party pentru diferite bounty-uri sau strike-uri. ID: musicinstructor1