Am citit astazi mai multe review-uri comparative intre Samsung si acel monitor Asus recomandat de tine. Avantajul major al lui Asus e faptul ca se poate regla in toate modurile posibile, care pentru mine nu e atat de important. Ambele sunt ca porcu' in ceea ce priveste unghiurile de vizualizare. Si revin la asta pentru a treia oara, amandoua sunt urate cu spume si au un aspect ieftin. Inca Samsung nici nu atat de tare, ca are standul ala metalic, dar Asus e sub orice critica. Chiar si cu o diferenta de pret de 150$, mi se par la fel de mediocre. Pe de alta parte insa sunt perfect constient ca nu se poate si aluminiu, si 4K, si IPS, si 2500 RON.

Dupa tot ce am citit azi, sunt destul de dezamagit. Parca nimic nu imi inspira incredere, nimic nu e "cum trebuie". Poate o sa iau unul, totusi, sa il tin cateva zile si sa vad cum mi se pare, sau o sa mai strang niste bani si o sa ma infig intr-unu' vis-a-vis de care sa nu am indoieli. Oricum, achizitia e on hold acum, iar pana cand ma decid, poate imi va fi gata si camera.

Multumesc pentru sfaturi si informatii.