Nu cred ca platforma pe care joci contează chiar asa de mult . Ceea ce contează e calitatea a ceea ce joci. Eu unul m-am jucat si pe console si pe pc , mai ales jocuri retro care au un gameplay mai bun decat jocurile moderne . Nu știu , am început sa ma plictisesc de același gameplay obosit , de aceeași înșiruire de cutscene-uri plictisitoare intrerupta din când in cand de acțiune monotona . M-am saturat de sequel la sequel de Call of Dutty , cu aproape aceleasi mecanici de gameplay ca primul joc din serie , vreau ca developerii sa aiba curajul de a scoate pe piața francize noi cu gameplay inovator . Mai e o chestie , jocurile moderne mi se par prea lungi . Spre rușinea mea n-am putut duce un joc modern AAA la capăt de ani de zile. M-am plictisit în asa hal încât mi s-a părut o corvoada sa mai fac vreo misiune sau quest . Ma joc ca sa ma distrez nu ca sa fetchuiesc colți de strutocamila si piele de basilisc pentru nu stiu ce NPC sau sa kilaresc aceleași cadavre ambulante ,teroriști și naziști pana-mi vine sa borăsc pixeli verzi si incep sa fac ca posedatul de Steam .