salutare...in primul rand imi cer scuze daca s-a postat anterior subiectul dar recunosc ca fiind multe pagini nu am cautat raspunsul page by page ...iata pb cu care ma confrunt:viteza pe ps4...cel putin ambigua ca sa nu spun altfel...pur si simplu nu mai inteleg nimic...dw: 40-50 /up: 6-7mb.s...am reinstalat windowsul desi nu avea nicio treaba dar am zis sa fac totul sistematic de la 0 sa ma conving.Acum ca sa detaliez :folosesc conexiune lan la ps4,din router direct in ps4(singurul pe fir) restul in casa e pe wireless...asus diamond n56u cu un laptop lenovo z50-70 i5;net de la digi fiber de 200mb/s...Am bagat la laptop cablul direct pppoe test ..:190 d/105up...acelasi cablu conectat la ps 4 imediat...testare viteza : 50 d/6-7up...pentru care motiv pierd eu viteza cu aceiasi conexiune/cablu pe direct valorile sunt mult reduse,sugrumate de-a dreptul...Unde este hiba?ce pot face sa am si eu valorile asa cum sunt ele inainte de ps4?nu ma pricep sa modific pe la setari(de altfel nici nu stiu ce ar trebui midificat pe la dns-uri sau mai stiu eu ce)...sunt momente cand imi indica si la ps4 valori asa cum le stiu adica de 60 d/50up dar nu sunt cu caracter permanent la ps4 desi la laptop au mereu aceiasi valoare de aici gandesc faptul ca nu poate fi vb. de o fluctuatie de la provider...pe wireless la laptop si am peste 100 mb/s...In speranta ca am dat destule detalii astept ceva sfaturi...
multumes frumos!