Single post: Atentie la stapanii prosti!

  1. #13 SP
    Member Rukax's Avatar
    Monky, si eu am trecut printr-o intamplare asemanatoare vara trecuta.Am si eu un caine, corcitura de golden cred si la fel ca si Aldo al tau are tot 5 ani. Ai mei se plimbasera cu el si pe strada mea locuieste un tip destul de nesuferit care are un caine agresiv, nu stiu exact cum se numeste rasa, dar de multe ori il lasa liber el fiind un bou inconstient si cand l-a zarit pe Max( de asemenea, un caine bland) i-a sarit la gat si continua sa il muste.Tata incercase sa ii desparta, ala stand degeaba, dar Max cum era legat nu putea face cine stie ce.Intr-un final a reusise tatal meu sa il indeparteze pe celalalt, dar tot stapanul lui a avut de comentant.Cand au ajuns acasa si mi-au relatat ce s-a intaplat, bineinteles ca nu am putut sa ma abtin si m-am dus la ala acasa sa ma iau de el, era sa fiu implicat intr-o bataie cu el si taicasu dar lumea de pe strada ne-a potolit.Max avea ceva rani la gat dar s-a facut bine intr-un final.Acum cateva saptamani ma plimbam cu o prietena si pe langa noi trecuse un mosulica cu un catelus(Bichon cred ca era) si tipul despre care vorbeam bineinteles ca avea cainele lui dezlegat care s-a intaplat sa il atace la cateva secunde dupa ce am trecut pe langa acel mos si am putut sa intervin ca daca nu l-ar fi omorat.Atunci a fost a doaua oara cand am avut un scandal cu el zicandu-i ca daca tot vrea sa si-l lase dezlegat macar sa-l dreseze.
    Sper ca si tu si Aldo sa va reveniti cat mai repede.
    Attached Images Attached Images sad.jpg