Mai am si eu unul care nu este in lista: Mortal Kombat vs. DC Universe si Mortal Kombat 9 le-am butonat foarte mult pe PS3, multe seri cu prea multe beri
Si ca tot sunt la capitolul vs ... asta e un arcade game vechi, l-am jucat si pe PC la un moment dat prin emulator: X-Men vs. Street Fighter
Cel mai bun joc ... greu sa apreciez, deoarece nu sunt mare fan fighting games ... probabil Mortal Kombat 3

Cred ca toate jocurile mai vechi au/avut farmecul lor. Erau doar fighting games. Te distrai teribil, mai bagai o fisa sau apelai la cunostinte pentru a te juca sau a face rost de un joc. Mai buleai un controller (sau tastatura dupa caz ), mai reparai, te consolai cu ideea si cumparai altul ... Alte vremuri.
Timpul trece insa, lucrurile se schimba, este normal, dar ca tot fi vorba, ce se intampla in insdustria jocurilor asta nu este evolutie (probabil de-aia este numita acum si industrie )
Uitati-va la (dupa mine) fiasco-ul Mortal Kombat X ... dupa ce ca au avut atatea probleme pe varianta de PC, au bagat mana si in borcanul cu miere si astia de la Netherrealms.
Nu stii daca sa ti se faca scarba sau sa fii nepasator si sa nu te mai agiti (pentru ca deja este o stare de fapt, o regula, nu o exceptie), cand ca pana si astfel de jocuri au ajuns sa fie corupte de micro-transactions, DLC-uri, personaje platite ... etc.
Vindem un produs incomplet ca apoi sa avem grija sa ne scoatem.
Am mai zis in in alte posturi probabil, banii au ajuns sa invarta si lumea gamingului. Nici nu ne-am dat seama cred cand s-a intamplat asta.

Eu m-am hotarat, nu mai cumpat ABSOLUT nimic pana nu apare o varianta completa gen GOTY, w/e, sau cum naiba le-or mai numi.
Aia este, mai astept un an, 2 cat o fi nevoie. De la mine nu vad niciun leu pentru astfel de mizerii.