Pana acum cativa ani pentru Nintendo era importator si distribuitor unic (si cred ca oficial) TNT Games, care aveau niste adaosuri gigantice si a cumpara orice de la Nintendo din Romania era extrem de prohibitiv. Nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp...
Sony (tot ce tine de Playstation) ma gandesc ca este importat si distribuit de Sony Romania, cat despre alti producatori/developeri...nu stiu.

Quote Originally Posted by cimaron View Post
Salut userii consolegames!
De ceva vreme observ jaful pe fata practicat in online-ul romanesc. Jaf care va afecteaza si voi in mod direct avand ca scop sa ne scoata tot mai multi bani din buzunar.
Bani pt care majoritatea dintre noi muncim cate 8 sau 10 ore pe zi. Am intrebat de cel putin 3 ori aici si tot nu vrea nimeni sa raspunda sau cel putin sa vina cu un raspuns real, plauzibil si concret.
Mai intreb odata: pt a evita adaosul comercial exagerat de mare pt toate produsele gaming fie jocuri fie console....exzista un distribuitor oficial in Romania?
Un distribuitor de la care stim ca am cumpart un produs cu un adaos comercial decent sau cel putin trecut pe la o singura firma....adica producatorul, distribuitorul si utilizatorul final adica noi.
Sper sa nu ma luati la rost ca stiu ca majoritatea din voi vor preturi decente si nu adaosuri comerciale grase. Mai ales ca in ultimul timp se practica si anularea comenzii pe motiv ca este sold out.