Grats pentru review! Insa, chiar daca imi plac si mie jocurile old-school, retro, arcade... am si eu o nelamurire mai mult legata de anul 2015: de ce grafica are nota 10? Nu vreau sa supar pe nimeni, doar intreb mai mult pentru a imi face o idee mai clara asupra cum ar fi corect sa comparam notele acordate graficii pentru un joc din 2015.

Pentru ca daca o luam "matematic", se munceste mai mult la modelarea si texturile unui personaj precum cel din The Witcher 3, decat probabil la tot jocul Shovel Knight. Da, inteleg sa primeasca un 10 pentru gameplay, dar ca grafica personal pentru un astfel de joc as prefera sa nu punctez decat sa-i acord o nota care ar trebui sa faca toate celelalte jocuri sa para fade (dpdv grafic, desigur).

Ma gandesc la un caz concret: vine cineva la mine, care este un incepator in ceea ce priveste jocurile. Vine si spune "arata-mi jocul cu cea mai buna grafica"... ori daca ma iau dupa nota de mai sus si-i arat Shovel Knight, o sa rada de mine.

Repet... sunt curios de explicatie. Otherwise, fiind un "user review", orice nota poate fi acordata. Insa ma indoiesc ca paunstefan considera ca grafica din Shovel Knight ca fiind de nota 10 pentru 2015. Adica, ma indoiesc ca si-ar dori ca toate jocurile sa arate asa...