Quote Originally Posted by cryyo View Post
Diferentele sunt mari, dar l-ai intrebat pe ala de a postat clipul ce configuratie avea PC-ul respectiv ?!
Imi aduc aminte de un 'meci' intre mine si un amic pe chestiuni grafice, disputa GTA 5, consola mea - PC-ul lui.
Dupa o bere, o tuica, si cine e mai tare in parcare il intreb: 'tati, dar ce ai in PC?' Si vine el... i7 5960x, Tri-SLI EVGA 980 Classified, RAM 32GB CL16 Corsair LPX 2600mhz.
Pfff...i-am zis, ca-mi permit cu el... 'dute dracului cu comparatiile tale'.

Ce vreau eu sa spun este ca aceste discutii cu comparatiile dintre platforme sau downgrade-ul grafic evidentiat de unul sau altul pintr-un un clip 'dă pă net' omoara cumva spiritul celui care vrea sa se bucure de joc mai presus de rezolutii si texturi. Sunt importante, ooo pt mine mult, dar cumva vreau sa ma opresc din a purta dispute despre grafica pt ca e inutila, nu se va inbuntati ca pun eu lupa pe peretii din jocuri.
Nu ai înțeles postarea mea. Nu sunt cretin sa fac comparații între o consola de 1500 de lei si un PC de 5000-6000. E ca si cum te-aș invita pe tine la o liniuță cu Dacia si eu vin cu Porsche.

ON: am vb si eu cu persoane care se joacă pe PS4, nu au întâlnit probleme legate de frame rate. Zilele astea il testez și eu.