Motivul pentru care am spus ca nu are legatura este pentru ca de data asta setup-ul este diferit iar consola este pe o masa cu 1m liber in toate directiile (mai putin in jos, desi e pe picioruse). Consola huruie ca toti dracii chiar si asa, deci probabil se incalzeste indiferent de cum e folosita.

Anyway, ca sa revin asupra topicului, sunt unele mici chestii care ma cam streseaza:
1. HUD-ul merge modificat in multe feluri, dar ma enerveaza ca nu pot debifa optiunea de a-mi afisa pe mini-map toate buruienile pe care le pot culege.
2. LVL UP se face prea greu! Ce naiba se intampla, habar n-am. Imi trebuia lvl 3 pentru primul boss si m-am chinuit efectiv sa caut chestii de facut incat sa pot progresa. Probabil il puteam invinge chiar daca aveam lvl mai mic, dar tot mi se pare dubios. La jocuri de genul eu prefer sa ma concentrez pe main quest si abia apoi sa le fac pe cele secundare.
3. Sistemul de upgrade al abilitatilor putea fi mai simplu de inteles, asa cum era si in W2.

Am fost insa impresionat ca am putut sa raspund la niste intrebari din W2 iar asta cred ca va conta pe parcurs. Abia astept sa o vad pe Triss