ACER LIQUID Z3 (z130 mai pe intelesul tuturor).Primul meu smartphone.

L-am cumparat acum un an (Altex ,350lei-fara nicio reducere,3 ani garantie)Fiind la inceput ,mi-am propus sa ies putin din tipar(neavand nici un buget prea mare).La inceput totul se mişca struna ,insa cu timpul ( la jumatea anului) au aparut problemele de asteptare in multitasking (desi mai mult de 3-4 ferestre nu deschideam),mi se blocheaza pagina de web ,iar in unele cazuri ''imi dă un şut in fund'' de mă arunca in background direct.
Probleme mari am si cu jack-ul audio de la caşti (pe care cateodata nu le recunoaste).

Nu tiu daca ori fi virusi au nu ,insa nu e normal să mi se intample asa ceva ,fiind un lucru iremediabil.

La banii astia nici nu ma asteptam la ceva mai bun ,insa in alte cazuri e descurca foarte bine la ce am eu nevoie ,(viteza de cautare a browserului etc si iubesc androidul jellybean 4.2.2 (il recomand chiar)

Un mare plus l-ar reprezenta si rezistenta (l-am scapat de nenumarate ori pe fata/spate pe ciment/gresie si deabia dupa vreo 20 de lovituri s-a crăpat putin ecranul(insa totul functioneaaza ok, din toate pct. de vedere.)

Un si mai mare plus (de data asta d.p.d.v al gamingului) ,pot spune ca ma-m jucat numai jocuri de PSX (cu emulatorul EPSXE), ce le ruleaza impecabil ;Pacat ca am procesorul slab si RAM-ul de 512 ,ca mi-ar fi mers si jocuri de PSP (PPSSPP emulator).

Acum ma uit pe poll si vad realitateaa de 0,76 % ,facandu-mi planuri de viitor -HTC desire 310 (deoarece inca odata ,nu prea imi permite bugetul sa-mi iau ceva mai scump ,deci sunt genul de om care se multumeste cu putin si bun + are acelasi sist. de operare cu actualul meu ACER -singurul lucru cu care mi-a facut placere sa lucrez).

*Acum ACER Liquid Z130 poate fi cumparat cu doar 250 lei (ALTEX) ,si cine stie, poate cu 150 lei de BLKFRIDAY (deoarece sunt putine aceste modele ,lumea nu le cumpara ,si ar putea fi usor de "'descotorosit " de ele in acea perioada.