Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Tu compari jocurile de pe telefonul tau mobil cu cele de pe console? Vorbim totusi de detalii in jocurile de console, se randeaza ditamai zonele unde fiecare obiect virtual e detaliat, efecte de tot soiul si alte nebunii. Cum sa compari?
Am comparat eu jocurile de consola cu cele de telefon, sau am afirmat cumva ca telefonul ar putea duce jocuri de consola? Nu, eu vorbesc de un device de 40 de ori mai usor si mai mic decat consola, care bineinteles ca nu poate face acelasi lucru, dar tinand cont de dimensiuni si de SCOPUL telefonului, care nu e doar pentru jocuri, reuseste sa sustina jocuri precum Asphalt 8 sau Dungeon Hunter 5 (cele mai banale exemple care imi vin acum in minte).


Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Iar la VR efortul pe care hardware-ul trebuie sa il faca e si mai mare, necesitand sa redea imagine 3D.
Uneori am impresia ca lumea citeste in graba si raspunde la fel, mai mult de dragul de a scrie, si nu inteleg de ce... Normal ca efortul e mai mare cand reda imaginea 3D, de asta generatia actuala nu va face fata. Nu asta am spus si eu in postarea de mai sus, ca pana la urmatoarea generatie nu vedem noi VR? Corectati-ma daca gresesc.


Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Pe bune, am impresia ca unii vorbiti doar ca sa faceti flame sau sa mai adaugati un post sub avatar.
Eu consider ca am fost totusi pe subiect. Nu stiu care care e mai inutila, postarea mea mai mult sau mai putin acida, dar totusi legata de thread, sau fraza dumneavoastra.