Neavand un alt 3DS XL, nu stiu daca si altele se "balangane" la fel de mult. La cel pe care l-am primit, mi se pare ca se misca extrem de mult... si se vede clar ca nu este fix pe "tija" pe care sta (se poate misca si in stanga si in dreapta). Chiar nu ma asteptam la un produs care s-a vandut in milioane de exemplare, a ajuns la a nu stiu cata iteratie... sa faca asa. Vedem, daca mi-l schimba si face la fel...

Cat despre 3D, am incercat de cateva ori, in diferite pozitii... ba chiar am mai pus pe altcineva sa incerce (am zis ca poate nu vad eu bine). Da, stiu ca acel Super Stable 3D incearca sa-ti focalizeze si sa faca tracking la ochi... iar daca ai ochelari nu prea functioneaza. Eu am incercat si cu ochelari si fara...

Culmea este insa ca in Settings la 3D calibration, se misca destul de rapid... ma detecta ok (arata undeva in stanga jos cum vede el ca te misti)... insa in jocuri, si chiar si in meniu... daca miscam un pic, se "strica" nu doar 3D-ul, cat si texturi si poligoane... de zici ca era defect jocul.

Poate pana vine curierul sa-l preia imi ajunge si mie cablul de alimentare... si mai fac teste. Momentan e dead...