Single post: E3 2015: Conferinta Ubisoft

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2015: Conferinta Ubisoft

    Avand in vedere ce dezastru a fost (pentru mine cel putin) conferinta EA din cadrul E3 2015 si simtindu-l undeva in ceafa pe tudyniuz spunand "tu inca mai ai incredere in Ubi?", m-am imbarcat pe ChatBox si am zis "fie ce-o fi - mai rau decat EA n-are cum sa fie!". Thanks God i was right! Nu stiu cum a facut Ubi anul acesta, dar a reusit sa scape de gimmick-urile din anii anteriori, si chiar a avut o conferinta OK. Hai sa incerc sa listez mai jos, sa caut si trailerele pentru toate jocurile prezentate. Sper sa nu adorm pe tastatura, mai ales ca mai e ceva timp pana la conferinta Sony (care este la 4:00 AM).

    Anul acesta Ubisoft a inceput cu (tineti-va bine) un titlu nou din seria binecunoscuta: Southpark - The Fractured but Whole si a continuat imediat cu un nou IP care pe mine unul m-a impresionat: For Honor. Arata foarte bine si desi sistemul de fighting pare destul de "primitiv", sper sa fie doar in faza encipienta. Aruncati o privire pe trailer si gameplay si spuneti-mi ce credeti despre el:







    Conferinta a continuat cu un DLC pentru The Crew denumit Wild Run si Trials Fusion - Awesome Level Max. Nu m-au atras atat de mult pentru ca stiam ca vine Tom Clancy's - The Division. Desi au prezentat ceva gameplay nou, trebuie sa recunosc ca fie streamingul era foarte slab, fie au scazut extrem de mult din calitatea grafica, texturi, efecte... Sper doar sa mi se para. Anyway, vom afla in beta anul viitor... dar nu mai tarziu de 8 Martie 2016, atunci cand jocul va trebui (sau ar trebui) sa ajunga in faza retail.





    Continuam cu un nou IP RTS, care din pacate se pare ca va fi PC only: Anno 2205 (ce se va lansa pe 3 Noiembrie 2015) si trecem (din pacate) la Just Dance 2016... Coafura rezista eroic chiar si in momentul in care Ubisoft anunta un nou serviciu denumit Just Dance Unlimited: practic un paid streaming service pentru Wii U, PS4, X1...



    Sarim peste si ajungem la Rainbow Six Siege al carui beta va fi disponibil pe 24 September 2015. Si aici observ ca a scazut enorm calitatea texturilor si a efectelor... Cine stie, poate nu mai vad eu bine la ora asta... asa ca va las in compania unor filmulete:





    Spre rusinea mea, nu cunosc foarte bine jocul Trackmania, insa foarte multi au fost entuziasmati de faptul ca va veni pe next-gen Trackmania Turbo. E dragut si pare fun, dar nu stiu ce sa spun, nu pare genul sa rupa gura targului la o asemenea conferinta. Aveti trailer mai jos:



    Si desigur, nu se putea sa fie o conferinta marca Ubisoft care sa nu prezinte cel putin un joc din seria Assassin's Creed. De data aceasta avem Assassin's Creed Syndicate. Arata bine, din pacate insa nu am vazut decat ceva CGI bun. Ma asteptam la ceva gameplay "revolutionar"... Update: am gasit pe canalul celor de la Ubisoft si un filmulet cu gameplay ce nu a fost insa prezentat in cadrul conferintei... so, here goes the neighborhood:





    Finalul a fost al naibii de bun... cu un titlu la care nu ma asteptam. Initial toti spuneau ca e vorba de un nou FarCry... pentru ca arata foarte bine. Se misca si foarte bine. Si in cele din urma am aflat: avem un nou joci din seria Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands. Enjoy the trailer!



    Acestea fiind spuse, as acorda nota 7/10 celor de la Ubisoft... poate mai mult pentru faptul ca nu m-au plictisit ca si anul trecut cu o tona de mobile gaming si mini joculete de duzina. Ah, si pentru ca nu m-au facut sa adorm ca la EA. Si pentru For Honor! Ne vedem la conferinta Sony! Pe ChatBox, desigur!
    Attached Images Attached Images for_honor.jpg