Single post: E3 2015: Conferinta Nintendo

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2015: Conferinta Nintendo

    Mult a fost, putin a ramas... In seara aceasta asteptam cu nerabdare ceva detalii de la Nintendo, in special ceva legat de noua consola NX despre care nu stim mai nimic. Recunosc ca totodata speram sa vad ceva mai serios si sa isi mai spele pacatele pentru tonele de "kiddie" games pe care le-au lansat in ultima vreme. Imi pare rau sa o spun, dar m-au dezamagit extrem de tare. Atat de tare incat nici nu cred ca are rost sa stau sa prezint fiecare titlu in parte. Pentru modul in care s-au prezentat azi, o lista este suficienta. In afara de 2-3 titluri, Nintendo s-a jucat cu rabdarea mea. Poate daca avem intre 3 si 7 ani eram mult mai fericit. Anyway, here we go:

    StarFox Zero arata aproape la fel cum il stiam acum cateva generatii... si vine "holliday 2015". Dupa care urmeaza potop-ul (aka amiibo si tone de jocuri de 3DS) dupa cum urmeaza: The Legend of Zelda Triforce Heroes - Fall 2015 - 3DS, Hyrule Warriors Legends - 3DS, Metroid Prime Federation Force - 2016 - 3DS, Fire Emblem Fates - 2016 3DS, Japan title - (wtf? trebuia sa stiu japoneza?)... Ceva legat de Animal Crossing - WiiU 3DS, Yoshi Wooly's World 2015, Yo-Kai Watch - 3DS, Mario & Luigi Paperjam - 2016 - 3DS, Mario Tennis Ultra Smash - Holliday 2015, Super Mario Maker, Super Mario Bros 30... Slab, foarte slab. Oare cat mai se poate multe Mario?!?



    Singurul lucru mai interesant (si care totusi nu a fost prezentat suficient de mult), a fost Xenoblade Chronicles X. Macar am aflat o data de lansare: 4 Decembrie 2015.



    Si cam asta a fost conferinta Nintendo. Asa cum am listat eu (la gramada), cam asa a fost si interesul lor de "streaming live" (care de fapt au fost niste inregistrari pe banda rulanta). Primesc din partea mea nota 3/10. Sorry Nintendo! Astept cu interes momentul in care vei realiza ca nu faci jocuri doar pentru copii intre 3 si 7 ani... si cand va intelege cineva acolo sus ca o conferinta la E3 nu inseamna sa-ti prezinti jocul prin copac (TreeHouse).
    Attached Images Attached Images xenoblade_chronicles_x.jpg