Square Enix is back! Dumnezeule, cate jocuri bune! Da, au vorbit mult, dar asta asta a fost singurul lucru gresit pe care l-au facut. In rest am avut numai jocuri bune. Kingdom Hearts 3 arata extraordinar. Si avem un nou Nier?! Facut impreuna cu Platinum Games?! And that mask! Tot in zona de maximum hype a fost si Star Ocean 5. E bine ca au aratat gameplay ca sa vedem ca e Star Ocean. Atat ajunge. World of Final Fantasy pare interesant. E clar ca nu mai suntem in perioada FFXIII si FFXIV 1.0, deci am incredere ca o sa fie un joc demn de aceasta serie.

"The western games" au arata bine, desi au suferit de prezentari orale mult prea lungi si neinteresante. Sunt FOARTE entuziasmat de Just Cause 3 si Deus Ex, dar imi este putin teama de Hitman si Tomb Raider. Cele din generatia trecuta au fost, desi nu excelente, bune. Sper ca si noile titluri sa atinga macar acel nivel.

In rest, avem de privit spre viitor, cu Final Fantasy VII Remake si Project Setsuma. Un viitor care pare sa revina la spiritul clasic al RPG-urilor japoneze.

8.5/10