Single post: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1877 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    1. Rogue Legacy - 100%(P) - 8/10


    Imi incep si eu "cariera" in acest select club al platinatilor cu un joculet fantastic. M-am decis ca prima platina sa fie ceva chiar special si Rogue Legacy este intr-adevar special, cu varf si indesat. Addictive e putin spus, foarte greu in unele momente, insa rareori frustrant. Challenging, but fair. Cele 4 versiuni upgradate ale bossilor necesita mult, mult exercitiu si rabdare. Cel mai greu achievement este, fara indoiala, sa termini jocul murind de mai putin de 15 ori. Aici chiar iti trebuie ceva noroc cu amplasarea bossilor, itemele primite si "copiii" dati de joc, iar Herodotus the Infinite, bossul din dungeon, este foarte frustrant la low level. Restul achievementelor vin de la sine sau cu putin grind (putin mai mult pentru toate armurile). Ca unic downside, mi-ar fi placut o diversitate mai mare a mobilor, iar producatorii chiar au pus un mic "easter egg", sub forma unui tablou ce arata diferite versiuni de mobi ce n-au ajuns sa fie introdusi in versiunea finala de joc (ceva de genul, noi am vrut, dar...). Una peste alta, recomand minunatia asta oricui, mai ales amatorilor de retro. Dar aveti rabdare cu el si nu spargeti controllere sau televizoare
    Attached Images Attached Images 1ld55f52.png 20150714173816.jpg rogue-legacy_20150714171202.jpg