Am jucat acest joc anul trecut pe PC (din pacate), doar dupa ce am vazut un trailer ptr el ma fascinat si a trebuit sa il joc, cu toate ca nu prea ma joc pe PC. Ptr mine a fost GOTY 2014 acest joc, ptr ca este un joc deosebit, cum nu am mai jucat niciodata, cu o poveste interesanta, o grafica , sunet si o atmosfera superba. Apropo de lungime, mie personal mia luat vreo 7-8 ore sa il termin, ptr ca a durat vreo 3-4 ore pana miam dat seama cum se joaca acest joc si apoi inca 4 ore sa il termin. Nota 10 de la mine ptr acest joc si echipa care la realizat, am jucat si Gone Home dupa cum am auzit ca ar semana cu acesta, insa dupa 30 de min de joc ma plictisit, pe cand TVOEC ma fascinat de la introul jocului.
Il recomand oricui acest joc, insa f multi din cei carora leam spus despre acest joc mau luat peste picior, ptr ca nu a auzit mai nimeni despre el si cand au auzit cam ce gen este jocul nici nu au dorit sa stie mai mult. Se pare ca in ziua de azi pe platforma PC, daca un joc nu e MMO, strategie, shooter sau FIFA nu prea intereseaza poporul....pacat.