Da mah, dar nationala are doar 1 gol primit, cine mai e ca noi?

De rasul curcilor, ultimele 3 rezultate 0-0, si noi vrem calificare? Penibil. Nu mai bine ne linistim si joaca baietii relaxati, aka Georgia, Scotia, Estonia etc? La nivelul ala suntem, nu trebuie sa avem aspiratii de calificare, nu avem de ce. Ne mintim de ani de zile singuri, si nu pricep de ce.

M-am uitat la meciul Germania- Polonia, in locul nationalei, si nu am pariat gresit. Am vazut si eu in seara aia un meci de fotbal, cu faze, atacuri, driblinguri, de astea, stiti, de se vad in afara tarii. In schimb am vazut ultimele 20 de min din meciul "istoric" cu Ungaria, si comentariul spunea totul. Ziceau baietii aia sa il bage pe Budescu, de zici ca era zeul fotbalului:

" Daca era Budescu pe teren, lovitura libera era ca un penalty"..." Introducerea lui Budescu va schimba fata nationalei"...
A intrat Budescu si a facut rahatul praf. Sper ca sunt scuzat aici de nationalisti gen "cryoo" daca nu m-am uitat la meciul cu Grecia, sa tin cu "ai nostri", preferand sa fac ceva mai productiv cu timpul meu, de exemplu sa ma uit pe tavan.