Am si eu o intrebare si o nelamurire in acelasi timp.
Am sa va rog sa raspundeti doar cei care ma pot lamuri in problema mea.
Deci problema mea este urmatoarea:
Impreuna cu 3 amici am cuparat zilele trecute, mai exact alaltaieri FIFA 16 de pe EBAY
Tipul ne-a trimis un mail si niste pasi pe care trebuia sa ii urmam...faza este ca la inceput cand noi l-am intrebat de pasi nu ne-a zis decat ca ne va trimite un user si o parola, dar, faza este ca ne-a pus sa intram in Settings-System-automatic downloads and uploads si sa dam uncheck la tot de acolo.
Imediat dupa ce am instalat FIFA si am jucat, mi-am dat seama de o faza (cu toate ca era deja prea tarziu) ca daca am debifat acolo la update automat el nu mai face update automat. Si i-am trimis mail si l-am intrebat daca pot da inapoi check la acele patratele. Raspunsul lui a fost foarte ferm spunan-du-ne ca daca facem check din nou la alea, SONY ne va bloca conturile la toti 3.

Intrebarea mea este: Sa dam sau sa nu dam check la alea ? Daca dam check, este intradevar posibil sa ne blocheze SONY conturile ? A mai incercat cineva pana acum varianta asta de achizitionare a jocurilor ?

Multumesc anticipat si inca o data va rog ca cei care nu stiu sa ma ajute sa se abtina de la comentarii !