Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
E o problema foarte mare, Mo, cel putin pentru mine. Daca un device de 4 ani ma duce la fel ca unu aparut de 1 luna, e clar o problema.
Stai man, ca nu e chiar asa simpla comparatia. Device-ul de acum 4 ani era de cate ori mai slow? 20-50x slower (ma refer la CPU/GPU)? Mai mult, 4S-ul avea 3.5" in rezolutie 640 x 960. 6S-ul e de 4.7" si 750 x 1334 (deci consumator mai mare). Nu mai vorbim de coprocesor, 512MB RAM vs 2GB RAM, WiFi AC, 4G si alte extra functii (mancatoare de baterie). Toate cele au evoluat serios, mai putin bateria (1432 mAh vs 1715 mAh). Prin urmare, eu zic ca e al naibii de bine ca un device atat de rapid cu atatea chestii extra se tine la fel ca device-ul tau de acum 4 ani.

Eu fac de multe ori comparatii intre al meu (i6-ul) si al femeii (i5) si al surorii (i4)... si nu-mi vine sa cred cat de repede termina operatiunile un i6 fata de i5. i4 nu mai vorbesc... De exp. ieri am facut update-uri la vreo 30-40 de chestii din Cydia. i6-ul a terminat in vreo 30 de secunde, i5-ul in peste 5 minute (la un moment dat chiar am crezut ca de fapt s-a blocat i5-ul). Al tau 6S ar trebui sa zboare, nu alta!

Anyway, cred ca singurul lucru pe care mai trebuia sa-l faca Apple la 6S, ar fi fost o baterie mai mare (cu designul urat pe spate deja m-am impacat). Nu zic de 2750mAh (cum e la 6S Plus), dar macar un 2000-2200mAh. S-ar fi simtit ENORM!
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Am fost chiar acum la un iStyle (aveam in drum) si mi-a recomandat sa-l duc la garantie. Ar trebui sa am minim 8h de usage, iar eu nu am trecut de 5 pana acum.
Si eu zic la fel... daca dupa atatea zile nu ai reusit, nu te mai chinui. La schimbat cu el. Pacat ca nu e de la eMag, nici nu-l mai duceai la garantie... il dadeai inapoi fara motiv si luai altul. Nu stiu daca iStyle va proceda la fel...