Sunt sigur ca am pierdut enorm, ca e vorba de R* si de unu din jocurile preferate, dar efectiv nu m-a atras absolut deloc. M-am super saturat de asa ceva si chiar nu le suport.

Sunt de parere, sincer, ca daca esti un programator prost, faci adversarii zombalai. Nu-ti trebe cine stie ce inteligenta artificiala pentru ei si deja ai scapat de foarte multa treaba.

Iar mizeriile alea de Dead Rising (care e fun doar pentru vreo 30 de minute si asta doar in momentul in care ai acces la tot ce se poate in materie de arme), Dead Island care a fost incredibil de prost facut si la care am renuntat dupa 1h, sau Dying Light la care salivam inainte si mi-l doream la o reducere, dar dupa ce am pus mana pe demo, nici macar timer-u ala nu l-am putut termina in joc, chiar nu ma fac sa-mi doresc altceva de genu.

Singurul joc cu zombalai care mi-a placut, cat de cat, a fost State of Decay, pe care-l si astept la o reducere pe Xbox One, tocmai pentru ca este si o combinatie cu DayZ, a carui idee imi place.

Iar seriile The Walking Dead, de la Telltale nu intra in discutie. Alea puteau fi si cu gandaci sau moluste, ca tot le jucam