Single post: The Bard's Tale - Xbox

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Smile The Bard's Tale - Xbox

    Il mai are cineva?

    Mie peste cateva zile trebuie să-mi ajungă și e 100% compatibil X360E

    Il iubesc! L-am jucat pe PC și pe PS2 dar niciodată nu l-am avut proprietate personală pentru Xbox. Mereu am jucat la un amic.

    ...păcat că nu l-au continuat

    Un joc super funny, super captivant și te pune in niște situații de rămai...wtf?! lol (din toate punctele de vedere).

    Naratorul te insoțește in permanență (ba mai are și cateva certuri cu personajul principal - un schimb de replici mai dure de genul: A da? Da! Măi...să nu-mi vorbești mie pe tonul ăsta! lol -, etc, etc, etc), muzică excelentă, varietate de atacuri, varietate de inamici (woooo - zombies! ) iar companionul...adorabil! (little darling )

    Mereu l-am comparat cu Fable/Fable II (de ce? nu știu...pur și simplu...are acel ceva pe care-l au și celelalte două).

    Aici mai multe info despre joc (că de povestesc eu...iar mă pierd in detalii):

    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Bard%27s_Tale_(2004_video_game)

    The game became moderately successful, receiving an 82% overall rating from IGN and Gamespot. MetaCritics gave the game a rating of 7.8/10, throwing the game into the category of good and worth-playing Role-Playing Games.
    Și aici două trailere (defapt singurele) - le-am găsit pe un CD vechi din LeveL și le-am uploadat (2-ul era dar 1-le nu).





    ...dacă sunt fani ai jocului pe aici, ii rog să posteze...șă lase c�teva păreri.

    Beer, Beer, Beer - sung by drunks in The Drunken Rat


    ...aici un mic sample (PS2 - dar diferențele grafice, etc sunt inexistente/infime - oricum nu asta contează la un asemenea joc!):



    Attached Images Attached Images bardstalebox.jpg