Ah, 4h daca te joci... eu am inteles ca 4h daca faci poze si filmari... La jocuri, e normal (mai ales la cele cu heavy cpu/gpu usage).

Cat despre filmarea in 720p de mai sus... sincer, pentru un 720p arata incredibil de bine (pe un 30")... nu vad prea mari pierderi la compresie. Pune si unul in 1080p si in 4K, si o sa simti diferenta. Desigur, nu la 240fps

Cat despre camera, ce pot sa zic? Eu din toate testele mele, am vazut ca este peste iPhone 6 (in special datorita rezolutiei - si stii ca am dat si testul asta). Care iPhone 6 este clar peste iPhone 5S la camera. Prin urmare, dupa logica mea iPhone 6S > iPhone 5S. Dar daca zici ca la tine e invers... ce pot sa zic, decat ca esti singurul?

Referitor de Apple ramas in urma... in afara de micile chestii de interfata (care a naibii tine mai degraba de ce considera Ivy ca fiind "simple design") pe care le poti rezolva cu jailbreak... chiar nu vad la ce au ramas in urma. In mai toate testele bat tot - sorry, eu nu am cum sa recunosc ca au ramas cu ceva in urma. Poate la baterie sa mai fi umblat, dar acolo iti iei iPhone 6S Plus sau un battery cover si gata, ai rezolvat (daca tii neaparat la baterie mai mare). Nu stiu, oi fi mai fanboy asa de felul meu... dar daca nu ma crezi iti recomand sa te joci si cu flagship-urile de la concurenta. Si nu ma refer sa pui un pic mana pe ele... foloseste-le o luna-doua, ca sa vezi de cate ori ajungi sa restartezi telefonul pe zi, de cate ori primesti "unexpected error" sau pur si simplu ingheata OS-ul... Sau mergi pe un flagship cu Windows Phone, sa vezi ce frustrarea naibii ai cand vezi "This app/game is available only on Android/iOS"... Si multe altele...

---------- Post added 04-11-2015 at 11:28 ----------

P.S. A nu se intelege gresit... toate optiunile lui Danny sunt dintre cele bune (si costisitoare)... Eu in locul lui as alege 2 care ma atrag cel mai mult, l-as cumpara de la eMag pe primul... nu-mi place dupa o saptamana ii fac retur, iau pe al doilea... daca imi place mai mult il pastrez, daca nu.. ma intorc la primul. Asta ca sa nu zic ca poti sa faci asa timp de o luna cu toate 5 solutiile - dar in scurt timp cred ca vei fi banat pe eMag