Update:

1# Infamous Second Son [P] grafica buna, gameplay fun, simplu de platinat
2# Diablo III: Reaper of Souls [P] superb, platinat fara sa urmaresc asta, mai joc din cand in cand, dar nu se compara cu D2
3# Assassin`s Creed Unity [P] poveste ok, glitchuit, din cauza asta a fost cea mai grea platina dintre toate
4# The order 1886 [P] nu am urmarit platina, a venit natural, grafica buna, scurt
5# Borderlands 2 [P] joc super amuzant, cand e jucat cu prietenii in 4, altminteri e grind
6# Batman Arkham Knight [P] superb, grafica buna, gameplay addictive, printre cele mai bune jocuri Batman
7# Witcher 3: The wild hunt [P] cel mai bun RPG jucat pe PS4, complex, detaliat, nu e de ratat
8# Infamous First Light [P] un DLC mai lung al lui Second Son.
9# Sniper Elite III [P] cel mai bun joc sniper jucat, nu m-am saturat de bullet camera, amuzant in co-op
10# FarCry 4 [P] daca e jucat in single, la un moment dat devine plictisitor, cu aceleasi side-uri over and over and over....
11# Alien Isolation [P] cel mai bun joc Alien ever. A surprins perfect atmosfera din primul film Alien, si nivelele sunt foarte fidel facute, seamana extraordinar cu Nostromo din film.
12# Until Dawn [P] Un joc pe gustul meu, atmosfera este extraordinar facuta, te tine in tensiune tot jocul. Parca prima parte a fost insa mai buna decat a doua parte.
13# Shadow of Mordor GOTY [P] foarte fun, nu m-am putut satura de a converti orci pentru a lupta de partea mea. Poveste a fost putin slabuta, dar gameplay-ul este foarte bun.