Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
Ai jucat Resident Evil 1? Sau te-ai luat după acel cut scene din Resident Evil 5? (care n-are treabă cu jocul).

�n Resident Evil 1 Jill scapă cu elicopterul echipei Alpha pilotat de Brad Vickers. �n funcție de ce decizii iei �n joc, apar �n ending și celelalte personaje (Chris, Barry și/sau Rebecca).

Resident Evil 3 se desfășoară �n același timp cu Resident Evil 2. Deci dacă vrei povestea lui Jill...atunci urmezi: 1-3-5.

�n Resident Evil 3, Brad Vickers moare iar Jill este salvată de Barry Burton (oricum aici e o adevărată poveste despre cine e acel pilot...totul depinde de ce decizii iei �n joc).

C�t despre acel cut scene din Resident Evil 5...n-are legătură cu Resident Evil 1 (probabil că asta se �nțelege dar chiar nu are...). �ncă din Resident Evil 4 povestea jocului a scăpat de sub control și no...au fost folosite artificii pentru a readuce acel ceva back seriei.

Și nu Jill dispare misterios și reapare...că Ada . Acolo e misterul și confuzia...

...�n Resident Evil 2 (Leon) Ada moare, cum reapare ea �n Resident Evil 4? haha...
Resident Evil 1 ai de ales intre Chriss Redfield si Jill Valentine (am tinut sa mentionez asta XD)
Defapt mai in detaliu actiunea in Resident Evil 3 incepe inainte de Resident Evil 2 dar se termina dupa Resident Evil 2.

Ei ei cred ca am terminat cu ronan jocu asta de mai mult de 20 de ori mai tin minte cand ne luam la intrecere care il termina mai rpd sau care are rankul mai mare pana la urma egalitate (cu exceptia mercenary unde ma facea Ronan era mai bun )